Peugeot şimdiye kadar ki en büyük elektrikli otomobilini tanıttı!

Bu yeni model, hem şehir içinde hem de uzun yolculuklarda konfor ve performansı bir arada sunarken, sıfır emisyon avantajıyla çevre dostu bir seçenek oluşturuyor. e-5008, geniş iç hacmi ve yüksek teknoloji özellikleriyle dikkat çekerken, Peugeot’un elektrikli araçlarda yeni bir sayfa açtığını gösteriyor.

Peugeot, hızla büyüyen elektrikli araç portföyüne yepyeni bir ekleme yapıyor: e-5008. Bu araç, geniş iç hacmi, şık tasarımı ve ileri teknoloji donanımlarıyla dikkat çekiyor. e-5008, elektrikli SUV segmentinde yeni bir çığır açmayı vadeden bir model. Ancak bu tür vaatler daha önce de duyulmuştu. Peugeot’un bu yeni elektrikli SUV’u, olağanüstü performans, sınıfının en iyisi verimlilik ve tüm aile için bolca alan talep edenler için tasarlanmış.

e-5008, STLA Medium adlı özel elektrikli platform üzerine kurulu yedi kişilik bir SUV. Aracın taban modeli, ön tekerleklere 210 beygir gücünde (157 kW) çıkış sağlıyor. Uzun menzilli versiyon da ön çekişli olup, gücü 230 beygire (170 kW) çıkarıyor ve bu model hakkında 660 km menzil tahmini veriliyor. Ayrıca, zirve model olan 320 beygir gücünde (237 kW) çift motorlu dört tekerlekten çekişli versiyon da bulunuyor. Her iki motor konfigürasyonunda ön motor 345 Nm tork üretirken, çift motorlu yapılandırmada arka motor 170 Nm ek tork sağlıyor.

Peugeot şimdiye kadar ki en büyük elektrikli otomobilini tanıttı!

Peugeot şimdilik batarya kapasitesi hakkında bilgi vermiyor, ancak giriş modelinin en küçük kapasiteye sahip olacağını ve e-3008‘e bakılırsa bu kapasitenin muhtemelen 73 kWh paket ile 71 kWh kullanılabilir olduğunu doğruladı. Uzun menzil ve dört tekerlekten çekişli modeller, daha büyük bir NMC bataryayı paylaşacak ve bu, STLA Medium platformunun barındırabileceği muhtemelen 98kWh olacak. e-5008, en az 160kW çıkış sağlayabilen bir DC şarj cihazı bulursanız %20’den %80’e sadece 30 dakikada şarj olabiliyor.

e-5008, adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı ve yarı otomatik şerit değiştirme dahil olmak üzere 40 sürücü yardım ve güvenlik özelliğine sahip. e-5008, Peugeot’un ana elektrikli ve mekanik bileşenleri kapsayan sekiz yıl/160.000 km’ye kadar olan Allure Care programı ile birlikte geliyor. Bu, markanın EV’lerinin kalitesi ve güvenilirliğine olan inancının bir göstergesi. E-5008, 2024 sonbaharında satışa sunulacak. Fiyatlandırma, aracın showroom’lara varışına daha yakın bir zamanda açıklanacak.

İçeride, yalnızca üst düzey GT modellerinde standart olan 21 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı sunan Peugeot’un yenilikçi Panoramik i-Cockpit‘i bulunuyor. Peugeot, bunun son derece duyarlı ve kişisel tercihlere göre özelleştirilebilir olduğunu, ihtiyacınız olan her şeyin parmak uçlarınızda olduğunu ya da sesli komutlarla kontrol edilebildiğini vaat ediyor.

Soğuk sabahlar için direksiyon ısıtması ek konfor sağlıyor. Direksiyonun arkasında, iki yeni pedal regeneratif frenleme seçeneklerine adanmış. İkinci ve üçüncü sıra koltuklar, ihtiyacınıza göre bacak mesafesi veya bagaj alanını önceliklendirmenize olanak tanıyan uyarlanabilir oturma pozisyonlarına sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x