Asus ROG Ally X Resmileşti

Asus, bundan 1 yıl önce Windows 11 tabanlı, 7 inç ekran ve AMD Ryzen Z1 Extreme işlemcisine sahip Asus ROG Ally adlı taşınabilir oyun bilgisayarını tanıtmıştı. Şimdi ise Asus’un bu yılın sonlarında ROG Ally’ın yükseltilmiş bir versiyonunu olan ASUS ROG Ally X modelini piyasaya süreceği resmileşti.

Cihaz, ROG Ally ile aynı boyutta ekrana ve içinde aynı Ryzen Z1 Extreme çipine sahip olacak. Öte yandan, ilk ROG Ally sahiplerinin bile bu yeni modeli almak isteyebileceği kadar değişiklik var gibi görünüyor.

Öncelikle en büyük değişikliğin ROG Ally X’in içindeki daha büyük bir pilin yer aması. Ayrıntılar açıklanmadı ancak Asus Kıdemli Başkan Yardımcısı Shawn Yen, yüzde 30 ila 40’tan çok daha fazla kapasiteyi düşündüklerini söylüyor. Tabii ki bu durum cihazın daha ağır olmasına sebep olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Diğer değişiklikler arasında, ilk ROG Ally’deki 16 GB RAM’den bilinmeyen daha büyük miktarda RAM yer alıyor. Ayrıca, daha küçük ve bulunması daha zor olan M.2 2230 SSD’ler yerine depolama alanını genişletmek için M.2 2280 SSD’ler de desteklenecek. ROG Ally X’te ayrıca değiştirilebilen ve yükseltilebilen joystick modülleri de bulunacak.

Bu değişikler sebebiyle ROG Ally X, ROG Ally’ın yaklaşık 700 dolar olan fiyat etiketinden daha pahalıya satılabilir. Taşınabilir oyun bilgisayarının fiyatı şu an belirsizken cihazın bu yılın sonlarında tanıtılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x